Autoryzowany serwis Allison Transmission

Firma Allison Transmission to światowy numer 1 w produkcji automatycznych skrzyń biegów

Nasz partner firma Allison Transmission produkuje automatyczne skrzynie biegów stosowane w samochodach ciężarowych, autobusach ale także pojazdach specjalistycznych jak wywrotki czy samojezdne dźwigi. Ponad 50-letnie doświadczenie doprowadziło do produkowania przekładni światowej klasy które sprawdzają się w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach.

(Serie 1000 do 4000), pojazdach militarnych ( skrzynie i przekładnie oznaczone symbolami „B” „MH” oraz HT700), automatyczne sterowane skrzynie rozdzielcze oznaczone jako seria 5000 i 6000 oraz super wytrzymałe przekładnie do ciężkich maszyn roboczych Serii 8000 i 9000.

Allison Transmission jest właścicielem ponad 600 patentów w dziedzinie udoskonalania konstrukcji i technologii produkcji automatycznych skrzyń biegów, co doskonale wpisuje się w ustalone przez założyciela firmy Jamesa Allison motto „quality, reliability, durability” (jakość, niezawodność, trwałość).

Firma Allison Transmission posiada obecnie na świecie 11 własnych fabryk ( w tym 9 w USA), jedna w Brazylii i jedną w Europie ( na Węgrzech) oraz ponad 1500 przedstawicielstw i dystrybutorów.